چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در کارگروه آموزشی عاملین خرید گندم کشور

برنامه‌های خرید تضمینی گندم با جدیت پیگیری شود

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه برای فصل خرید تضمینی گندم در سال 1397 اقدامات مطلوبی در بخش بازرگانی و فن‌آوری شرکت انجام شده، ضرورت تلاش مستمرمسئولین کنترل کیفی وتمامی عوامل خرید در مناطق و استان‌ها برای انجام رفتار عالمانه و با کیفیت در امر خرید را مورد تاکید قرارداد و خواستار تدوین برنامه‌های جدی عملیاتی برای خرید سال آتی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ مهندس یزدان سیف، در ابتدای کارگاه آموزشی یک روزه‌ی معاونین بازرگانی، عاملین ذیحساب و مسئولین فن‌آوری اطلاعات استان‌های سراسر کشور که روز چهارشنبه 13 دی‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: فرآیند بازرگانی از چند حلقه تشکیل شده که مبحث مراکز خرید در این فرآیند حلقه‌ی اصلی و اولیه این زنجیره بوده و بحث مباشرین خرید در این فرآیند بسیار مهم است که خوشبختانه تلاش‌های بسیارخوبی برای انتخاب مراکز خرید و ابلاغ دستورالعمل‌ها انجام شده است.  

مهندس سیف گفت:  کنترل کیفی، حلقه‌ی دوم زنجیره‌ی خرید تضمینی گندم است و باید با جدیتی مثال‌زدنی این موضوع دنبال و پروژه‌یی شناسنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌دار کردن گندم‌های تولیدی برای سال آینده انجام شود. در کنترل کیفیت نیز رفتار ما باید در چهارچوب نظم و مستندسازی باشد که در این خصوص نظامات مورد نیاز تهیه شده و امیدوارم که به خوبی به اجر در آیند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: در بخش حمل و نقل و نگهداری گندم یکی از کارهای که باید انجام شود، حمل مستقیم از مراکز خرید به خارج استان است که در این خصوص نباید دو بار هزینه‌ی حمل برای جابجایی گندم‌ها را متحمل شویم و  رفتار ما باید اقتصادی و با کیفیت باشد.

مهندس سیف تأکید کرد: در کار بازرگانی نیز نحوه محاسبه‌ی افت‌ها بسیار مهم است و ما باید کالایی را از کارخانه‌ها و یا مراکز خرید تحویل بگیریم که اگر کالایی با همان مشخصات تحویل همان کارخانه دادیم با رغبت و میل تحویل بگیرد، ولذا اختلاف افت زنی در مراکز خرید نباید محسوس زیاد داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تبیین و تشریح اقدامات با کیفیت و موثر لازم  جهت اجرا در مراکز خرید تضمینی گندم، بر دقت در تعیین افت، ثبت افت‌ها و رعایت کامل میانگین افت‌ کالای تحویل داده شده و تحویل گرفته شده از مراکز خرید و کارخانجات برطبق دستورالعمل ابلاغی تاکیدکرد و عدم رعایت این موضوع را اسراف و تبذیر در اموال دولتی دانست.

مهندس سیف از مدیران خرید تضمینی در مراکز خرید خواست تا از نیروی انسانی موثر و آماده و با دانش که دستورالعمل‌های خرید را به طور کامل مطالعه کرده و از آن آگاهی دارند، برای خرید تضمینی استفاده کنند.  

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بر تلاش بیشتر همکاران شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی مناطق برای تبلور نقش خود در زنجیره‌ی تأمین تاکید و خواستار تلاش و جدیت بیشتر در این بخش شد.  

براساس این گزارش: در ادامه این همایش و در قالب کارگروه‌های تخصصی، موارد لازم برای مسئولین کنترل کیفی استان‌ها توسط کارشناسان فن‌آوری و بازرگانی و اعضای هیات مدیره شرکت ارائه و در پایان به سوالات مطرح شده در خصوص فن‌آوری اطلاعات و بازرگانی  و مالی پاسخ لازم از سوی اعضای هیأت مدیره شرکت داده شد.


١٦:٣١ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١١٤٠١    /    تعداد نمایش : ٦٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: