چاپ        ارسال به دوست

برنج‌‌های شناسنامه‌دار مازاد شالی‌کاران گیلانی خریداری می‌شود

سرپرست نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان گیلان از خرید برنج های شناسنامه دار مازاد کشاورزان استان به قیمت توافقی، توسط دولت و در راستای حمایت از شالی‌کاران استان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یعقوب خزرائی گفت: کشاورزان شاالی‌کار گیلانی که برنج مازاد فروخته نشده دارند و مایل هستند آن را به قیمت های توافقی اعلام شده به دولت به‌فروشند، مشمول این طرح حمایتی می‌شوند.

وی افزود: به دنبال سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به گیلان و بررسی راه های رونق بخشی به بازار برنج بومی، طرح حمایتی خرید توافقی برنج های با کیفیت بومی، اجرایی شده و در دستور کار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرارگرفته است.

خزرائی تأکید کرد: کشاورزان بایستی قبل از عرضه برنج خود به مراکز خرید، به اداره کشاورزی شهرستان مربوطه مراجعه کرده و معرفی‌نامه درخصوص سطح زیر کشت، نوع و میزان تولید برنج خود را دریافت کنند.

سرپرست نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان گیلان تصریح‌کرد: طرح خرید حمایتی اعلام شده فقط شامل کشاورزان شالی‌کار می‌شود و دولت برنامه ای برای خرید از کارخانه‌داران و دلالان ندارد.

وی گفت: نرخ خرید توافقی برنج بر اساس هشت درصد شکستگی به ازای هر کیلوگرم برای رقم صدری و هاشمی 9 هزار و 100 تومان، شیرودی 5 هزار و 450 تومان و ندا و نعمت 4 هزار و 850 تومان تعیین شده است.

خزرائی افزود : به ازای هر درصد شکستگی بیشتر از هشت درصد شکستگی تعیین شده و حداکثر تا 15 درصد شکستگی از نرخ برنج کسر و به ازای هر درصدشکستگی کمتر از هشت درصد، به قیمت خریدبرنج اضافه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برنج های قابل خرید توافقی باید تولید داخل و محصول فصل زراعی امسال باشند، تصریح کرد : برنج ها همچنین باید آفت‌زدگی نداشته و کاملا سالم باشند.

سرپرست نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان گیلان‌ با بیان این‌که هدف از خرید توافقی برنج، خارج کردن بازار برنج داخلی از رکود ، حمایت از شالیکاران و تامین بخشی از ذخایر راهبردی برنج کشور است، گفت: رقم‌های بومی صدری و هاشمی از کشاورزان گیلان و رقم‌های پر محصول شیرودی، ندا و نعمت از کشاورزان مازندران خریداری می‌شود.

خزرائی اعلام کرد: در حال‌حاضر یک مرکز خرید در رشت و یک مرکز خرید در شهرستان رودسر واقع در شرق گیلان دایر شده و در صورت استقبال شالی‌کاران، یک مرکز دیگر نیز در بندرانزلی دایر می‌شود.


٢٠:٠١ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١١٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: