چاپ        ارسال به دوست

تخصیص 1000 میلیارد ریال اعتبار برای احداث، بازسازی و راهبری تأسیسات ذخیره سازی گندم

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تخصیص حدود یک‌هزار میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرح‌های عمرانی شامل؛ احداث، بازسازی و تعمیرات و راهبری سیلوها و مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازی گندم‌کشور در سال‌جاری خبرداد و گفت: امسال5 طرح عمرانی اجرا و به ‌بهره‌برداری رسیده است.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ محمود دیبایی گفت: از 1000 میلیارد ریال اعتبارمصوب در سال‌جاری، مبلغ 150 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمرانی، 150 میلیارد ریال برای تجهیز و تعمیرات انبار ها و مستحدثات، و 150 میلیارد ریال هم برای تعمیر و نگهداری سیلوها تخصیص یافته است.  

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی افزود: برای راهبری سیلوها و تأسیسات ذخیره‌سازی نیز 430 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و حدود 120 میلیارد ریال از این اعتبارات هم برای خرید ملزومات و تجهیزات مورد نیاز مراکز نگهداری و ذخیره‌ای هزینه شده است.

وی با اشاره به این‌که اجرای 29 طرح عمرانی برای شرکت بازرگانی دولتی ایران مصوب شده بود، گفت: از این تعداد،  18 طرح در سنوات گذشته اجرا و به بهره‌برداری رسیده و 11 طرح باقی‌مانده بود، که با خوشبختانه با تخصیص اعتبارات لازم امسال توانستیم 5 طرح را با صرف هزینه‌ی 450 میلیارد ریال به اتمام رسانده و برای بهره‌برداری تحویل دهیم.

دیبایی در خصوص 5 طرح‌های به اتمام رسیده در سال‌جاری خاطر نشان کرد: این طرح‌ها شامل احداث 2 واحد سیلوهای کازرون و نیشابور هر کدام به ظرفیت 50 هزار تن است که عملیات احداث آن‌ها تمام شده و سیلوی کازرون در آذرماه و سیلوی نیشابور اوایل اسفند امسال جهت بهره‌برداری تحویل شدند.

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی؛ ساخت و تکمیل انبار مکانیزه 40 هزارتنی در شهرستان برازجان در استان بوشهر و احداث سیلو در شهرستان هشترود در استان آذربایجان‌شرقی را دو طرح دیگر اجرا شده در سال ‌جاری برشمرد و با اشاره به اینکه انبار مکانیزه برازجان تحویل موقت شده است، از تکمیل راه دسترسی به سیلوی هشترود و تحویل موقت آن، قبل ازپایان اسفندماه امسال خبرداد.

دیبایی یکی از مهمترین طرح‌های عمرانی اجرا شده در سال‌جاری را افزایش توان و ظرفیت تخلیه و بارگیری سیلوی استراتژیک کرج اعلام کرد و افزود: ظرفیت تخلیه و بارگیری گندم این سیلو از زمان احداث تاکنون 100 تن در ساعت بود که با توجه به حجم ورودی گندم به این سیلو، غالبا مشکلات عدیده‌ای را برای حمل‌کنندگان و مردم منطقه ایجاد می‌کرد.

وی اضافه‌کرد: بنابراین افزایش توان تخلیه و بارگیری این سیلو در دستور کار قرار گرفت و توانستیم با صرف 70 میلیاردریال هزینه، ظرفیت آن‌را به 500 تن در ساعت در دو مسیر ریلی و جاده‌ای، ارتقاء و افزایش دهیم.

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی در پایان؛ کل اعتبار تخصیص یافته و هزینه شده برای اجرای 5 طرح فوق‌الذکر درسال‌جاری را 450 میلیارد ریال اعلام کرد.


١٦:٣٩ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١١٧١٥    /    تعداد نمایش : ٥٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: