چاپ        ارسال به دوست

مهم‌ترین وظیفه عوامل کنترل کیفی خرید باکیفیت گندم است

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 در کارگاه آموزشی آشنایی با دانه‌های روغنی و گندم به‌منظور آمادگی برای خرید تضمینی سال 1397 گفت: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در مواجهه مستقیم با کشاورز در راستای تحقق خرید گندم باکیفیت یکی از مهمترین وظایف مسئولین‌کنترل‌کیفی در فصل خرید است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5؛ حمیدرضا نوری با اشاره به تاثیر خرید تضمینی گندم در تحول و شکوفایی اقتصادی استان گفت: با توجه به تفاوت قیمت جهانی گندم با قیمت خرید تضمینی داخلی، مدیران و کارشناسان کنترل کیفی وظیفه و مسئولیت سنگینی در راستای جلوگیری از سودجویی‌های احتمالی دلالان و واسطه‌ها به‌عهده دارند.

وی تلاش جهت ارتقای کیفیت گندم ازسوی نهادهای مرتبط با امر کاشت گندم را مثبت ارزیابی‌کرد و گفت: با توجه به اقدامات صورت‌گرفته درزمینه‌ی اصلاح بذر، مبارزه با آفات و سن‌زدگی گندم و تغذیه در مراحل کاشت و داشت، می توان با تلاش مضاعف در امر خرید و نگهداری کیفی گندم، شرایط را برای رقابت‌پذیری محصول تولیدی کشور با محصولات منطقه در جهت تحقق صادرات فراهم‌کرد.

نوری افزود: در فصل خرید سال آینده انتظار داریم مسئولین کنترل کیفی با توجه کامل به قوانین و دستورالعمل های کیفی خرید، حداکثر تلاش خود را برای خرید گندم با کیفیت به‌کار گیرند.

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه5 تجهیز مراکز خرید با امکانات و وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی استاندارد و نظارت دقیق بر روند خرید را از دیگر وظایف کارشناسان کنترل‌کیفی در مراکز خریدگندم در سال آینده عنوان‌کرد.

وی نقش دیگر مسئولین کنترل کیفی در خرید گندم را اثر گذاری بر سلامت جامعه دانست و افزود: با توجه به نقش گندم به عنوان اصلی‌ترین ماده غذایی بیشتر مردم کشورمان، همت و تلاش عناصر کنترل‌کیفی در مراکز خرید سلامت جامعه را به دنبال خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 5 در پایان با تاکید بر استاندارد سازی مراکز و انبارهای ذخیره سازی و نظارت مستمر بر عملکردخرید گفت: طی فصل خرید سال آینده کارشناسان و مدیران این‌شرکت جهت تحقق خریدکیفی گندم به صورت مستمر از مراکز خرید، انبارها و مراکز مباشرین تعاون روستایی بازرسی و بازدید خواهندکرد.

گفتنی‌است:کارگاه تخصصی و آموزشی با حضور120نفر از کارشناسان و مدیران کنترل کیفی مراکز خرید تضمینی، سیلوهای بخش خصوصی و دولتی، کارخانجات آردسازی و  مباشرین تعاون روستایی استان خراسان رضوی طی سه روز در مشهد برگزار شد.

 


١٩:٣٧ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١١٧٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: