نشست خرید تضمینی دانه‌های روغنی به‌منظور بررسی راه‌کارهای خرید تضمینی باکیفیت و تعیین هزینه‌های تبعی خرید برگزار شد و نرخ 650 ریال برای احتساب هزینه‌ی تبعی خرید هر کیلوگرم دانه‌ی روغنی به اضافه هزینه‌های تبعی خشک کردن ـ به صورت علی الحساب ـ تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ نشست هم‌فکری به‌منظور خرید تضمینی با کیفیت دانه‌های روغنی در سال آینده با شرکت نمایندگان وزارت‌خانه‌های جهادکشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر انجمن روغنیکشی و کارشناسان شرکت به ریاست سرپرست معاونت بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران برگزار شد.

براساس این گزارش؛ در این نشست، ابتدا حسن حنان قائم مقام مدیرعامل و سرپرست معاونت بازرگانی داخلی، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه، به بیان اهداف و موضوعات قابل طرح در این نشست مشترک پرداخت و بر ضرورت برون‌داد یک تصمیم مطلوب از این نشست تأکید کرد.

حنان با اشاره به نزدیک شدن به آغاز فصل جدید خریدتضمینی گندم و دانه‌های روغنی، برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ورود به عملیات خرید را مطلوب دانست و از عزم جدی شرکت بازرگانی دولتی ایران برای انجام خریدکیفی و جلب رضایت مندی بیش از پیش کشاورزان عزیز کشور خبرداد.

این گزارش می‌افزاید؛ در این نشست مجری طرح توسعه‌ی دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی هدف از خرید تضمینی را ترغیب کشاورزان به کشت دانه‌های روغنی اعلام کرد و گفت: نیازمند آنیم که نیاز مصرفی 1.5 میلیون تن روغن کشور را از تولیدات داخلی برطرف کنیم تا استقلال در تولید و تأمین روغن کشور که یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت است محقق شود.

علیرضا مهاجر افزود: در حال حاضر حدود 6.5 میلیون تن ظرفیت کارخانجات روغن‌کشی است که در این نشست تأکید داریم نرخ تضمینی به‌زودی اعلام شود و نرخ هزینه‌های تبعی خرید دانه‌های روغنی نیز تعیین شود.

این گزارش حاکی است؛ مدیر کل خرید داخلی شرکت نیز در این جلسه گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران کارهای مورد نیاز برای خرید دانه‌های روغنی را انجام داده و ضروری است دانه‌ی کلزا که خرید آن از دو هفته‌ی دیگر شروع می‌شود؛ قیمت هزینه‌های تبعی این محصول دراین جلسه نهایی شود.  

نیافر اظهار کرد: باید برای هزینه‌های تبعی یک رقم تعیین و پس از اعمال آن، اسناد هزینه‌ها به سازمان برنامه و بودجه ارائه شود.

براساس این گزارش؛ پس از پیشنهاد نرخ هزینه‌های تبعی خرید تضمینی دانه‌های روغنی توسط مدیر کل خرید داخلی شرکت، این موضوع به شور گذاشته شد و پس از اظهار نظر نمایندگان سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، دبیر انجمن روغن‌کشی و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران، نرخ 650 ریال هزینه‌های تبعی به اضافه هزینه‌های تبعی خشک کردن دانه‌ها  به صورت علی الحساب برای خرید تضمینی دانه‌های روغنی درسال 1397تعیین شد.


١٦:١٥ شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: