چاپ        ارسال به دوست

پایان نشست خرید گندم 97 با سه مصوب

نشست خرید تضمینی گندم سال 1397 در محل سالن شورای خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران با سه مصوب شامل: الزام دفتر فن‌آوری به درج اطلاعات در سامانه‌ی (نوین) جامع بازرگانی، اطلاع رسانی الزام مراکز خرید به تحویل گندم از کشاورزانی که در سامانه نام و مشخصات آنان ثبت شده و الزام اداره کل هماهنگی خرید داخلی به ابلاغ دستور العمل، قیمت و جداول پاکی به استان‌ها، به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ در نشست خرید تضمینی گندم سال 1397 مقرر شد تا داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز برای خرید تضمینی به نحو مقتضی در سامانه‌ی جامع بازرگانی(سامانه‌ی نوین) درج شود تا توسط مراکز خرید در سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

براساس این گزارش؛ در این نشست همچنین مقرر شد (و به منظور جلوگیری از اختلال در روند خرید با توجه به احتمال عرضه‌ی گندم توسط افرادی (کشاورزان) که مشخصات آنان در سامانه مذکور درج نشده)، اطلاع رسانی توسط روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی مناطق و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها از کانال‌های ارتباطی نظیر: صدا و سیمای استان، رسانه‌های ارتباطی چاپ بروشور و نصب بنر در مراکز خرید، مبنی بر خرید صرفاً از کشاورزانی که نام آن‌ در سامانه ثبت شده، انجام گیرد.

این گزارش می‌افزاید؛ این نشست مقرر کرد تا برای کشاورزانی که در زمان تحویل گندم به مراکز خرید مراجعه می‌کنند و نام و مشخصاتشان در سامانه موجود نیست، تمهیدات رجوع به مراکز خدمات کشاورزی جهت بررسی و اقدام لازم فراهم شود.

این گزارش حاکی است؛ راه‌اندازی سیستم پیام کوتاه استعلام وجود مشخصات در سامانه‌ی بانک اطلاعاتی وزارت جهاد کشاورزی از دیگر مصوبات این نشست برای اجرای خرید گندم بود.

براساس این گزارش، در نشست خرید تضمینی گندم سال 97 همچنین مصوب شد، با توجه به ضرورت آگاهی شرکت‌های غله مناطق از شرایط تحویل و خرید گندم، دستورالعمل خرید گندم و دانه‌های روغنی به آن شرکت‌ها ابلاغ و نرخ و جداول پاکی گندم و دانه‌های روغنی نیز پس از وصول توسط اداره کل هماهنگی خرید داخلی به شرکت‌های 14گانه مناطق و استان‌ها و مراکز خرید در سرتاسر کشور منعکس شود.  

 


١٠:١٨ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١١٧٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: