چاپ        ارسال به دوست

برنج آلوده وجود خارجی ندارد

خبرگزاری تسنیم درتاریخ 31 اردیبهشت ماه سالجاری گزارشی با عنوان" زمزمه فشارهایی برای عرضه‌ی برنج آلوده به آرسنیک درماه رمضان" منتشر کرده است که ضمن تکذیب این خبر به استحضار مخاطبین محترم می‌رسانیم:

1- شرکت بازرگانی دولتی ایران بعنوان متولی تامین و تنظیم بازار کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، سیاست ها و رویکردش بر کیفیت مطلوب مواد غذایی اساسی پر مصرف مردم است و همواره درتامین کالاها، سلامت و بهداشت مردم و جامعه را مدنظر قرار می‌دهد. از انجا که کلیه موارد ایمنی و نظارتهای کیفی و بهداشتی، هم در زمان خرید و تامین و هم در زمان توزیع و عرضه، از سوی دستگاه های نظارتی انجام می‌شود، درصورتی که کالایی کیفیت و سلامت لازم را جهت مصرف نداشته باشد، مجوز  واردات از خارج و توزیع در داخل کشور را از سوی نهادهای نظارتی همانند سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو و قرنطینه نخواهد گرفت. بنابراین هیچگونه برنج آلوده ای  از مبادی رسمی قابلیت ورود به کشور نخواهد داشت و از آنجا که شرکت بازرگانی دولتی نماینده دولت در خرید خارجی کالاها می باشد، شایعه ی عرضه‌ی برنج آلوده توسط این شرکت کذب محض و پایه و اساس است.

2- کشور در حال حاضر از امنیت غذایی مناسبی در بخش کالاهای اساسی به ویژه برنج برخوردار است و با ذخیره‌سازی مطلوبی که انجام شده، هر مقدار از این کالاها که مورد نیاز مصرف مردم باشد به بازار عرضه خواهد شد، تا با تنظیم بازار آن از افزایش قیمت‌ها و فشار اقتصادی به اقشار آسیب پذیر جلوگیری شود. بنابراین انتشار اخباری از این دست، نه تنها موجب سلب اعتماد ملی و التهاب در بازار کالاهای اساسی میشود، بلکه زمینه را برای سوء استفاده دلالان و سودجویان فراهم می‌کند و منافع ملی را به خطر می اندازد.

 3 - متاسفانه خبرگزاری تسنیم در یک اقدام غیر قانونی، نامه‌هایی اداری، که حاوی مباحث مطرح شده در کارگروه تنظیم بازار است را به عنوان سند صحت مدعای خویش منتشر کرده است. صرف نظر از اینکه موارد مندرج در نامه‌ها و شرح جلسات کارگروه‌ها، از جمله مباحث و مواردی است که در اغلب جلسات من باب یادآوری و رعایت تام و تمام قوانین و مقررات به اعضا گوشزد می‌شوند، لیکن با توجه به اینکه این نامه‌ها اداری بوده و چاپ و انتشار آن بدون مجوز و صلاحدید دستگاه مورد نظر ممنوع بوده و جرم تلقی می‌شود، این شرکت حقوق خود را در زمینه پیگیری قاطع قضایی موضوع از مراجع ذیربط محفوظ می‌دارد.


٠٩:٣٠ - سه شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٠٨٥    /    تعداد نمایش : ٨٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: