مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: پیش بینی می‌کنیم با توجه به شرایط جوی و ساز و کارهای بخش گندم و دانه‌های روغنی میزان خرید تضمینی این محصولات در سال زراعی سال 98-1397 به بیش از مقدار سال گذشته برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ حمیدرضا علی محمدی در گفتگو با بخش خبر روابط عمومی اظهار کرد: سطح زیر گشت گندم در سال زراعی 98-97 کاهش یافته و بخش‎‌هایی از این زمین‌ها به کشت دانه‌ی روغنی کلزا اختصاص یافته، اما پیش بینی می‌کنیم با توجه به بارش‌های خوب، میزان تولید و خرید تضمینی گندم به بیش از یک میلیون تن و مقدار خرید کلزا نیز به بیش از مقدار سال زراعی 97-96 برسد.

علی محمدی سطح زیر کشت گندم برای سال آتی را 360 هزار هکتار و سطح زیر کشت دانه‌ی روغنی کلزا را 95 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: در سال زراعی گذشته سطح زیر کشت گندم 380 هزار هکتار و کلزا 62 هزار تن بوده است.

وی در خصوص دلایل افزایش میزان خرید تضمینی گندم و کلزا در استان گلستان تصریح کرد: سیاست‌های قیمت مناسب تضمینی که به افزایش درام کشاورزان منجر شده و برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خرید باکیفیت تضمینی و پرداخت به‌موقع پول به کشاورزان باعث افزایش انگیزه‌ی کشاورزان به کاشت این محصولات شده است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان تشریح کرد: در سال زراعی 97-96، 30 مرکز 113 هزار تن کلزا و 100 مرکز خرید 931 هزار تن گندم کشاورزان گلستانی را  خریداری کردند.

 

 


١٢:٤٢ سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: