در نشست پایش بازار کالاهای اساسی مطرح شد:

نشست پایش بازار کالاهای اساسی در هفته‌ی منتهی به 16 بهمن‌ماه با بررسی بازار جهانی و داخلی کالاهای گندم، برنج، روغن، و شکر برگزار شد. تحقق برنامه‌های کشت گندم در سال زراعی 98-97 مهمترین خبر این نشست بود.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، گزارش‌های ارائه شده از قیمت جهانی گندم، برنج، شکر و روغن در این نشست حاکی از ثبات نسبی این کالاها نسبت به هفته‌ی قبل است.

براساس این گزارش؛  حجت براتعلی، مدیرکل توزیع و فروش و ارشک مسائلی، مشاور مدیرعامل در این نشست گزارشی از میزان موجودی و فروش گندم، برنج، روغن و شکر تا تاریخ 16 بهمن‌ماه  ارائه کردند.

این گزارش می‌افزاید: حسن حنان، معاون بازرگانی داخلی و حسن عباسی معروفان، معاون بازرگانی خارجی نیز پس از ارائه گزارش‌های جهانی و داخلی میزان موجودی و قیمت کالاهای اساسی، به تبیین اقدامات انجام شده پرداختند و برنامه‌های این دو معاونت را برای تداوم تأمین و توزیع اعلام کردند.

این گزارش حاکی است، در این نشست احمد عبدوس، مشاور عالی مدیرعامل از تحقق برنامه‌های کشت گندم در کشور خبر داد و گفت: برنامه‌ی کشت گندم 5 میلیون 800 هزار هکتار بود که تاکنون بیش از این مقدار زیر کشت این محصول رفته است.

 


١٠:٥٦ چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: