مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با اشاره به فعالیت تعداد5 واحد   کارخانه آرد سازی در استان سمنان  وظرفیت ذخیره سازی   آرد تولیدی استان را 280 هزار تن اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان ؛  محمد باقر منوچهری  در نشست خبری که  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  با حضور خبرنگاران در این شرکت برگزار شد ضمن اعلام   ظرفیت  ذخیره سازی 280 هزار تن آرد تولیدی کارخانجات استان افزود: 150 هزار تن  ظرفیت ذخیره سازی گندم استان  متعلق به  کارخانه‌های آرد و بخش خصوصی و 130 هزار تن نیز به بخش دولتی سیلوی بتنی، انبار روباز و مکانیزه شهرستان شاهرود اختصاص دارد.

منوچهری  با اشاره به اینکه   مقدار گندم تولیدی  سمنان کفاف مصرف یک ساله استان را می دهد افزود: گندم تولیدی در بعضی مناطق از کیفیت کمتری برخوردار است که  با  اختلاط با گندم های کیفی دیگر مناطق این مشکل برطرف می شود.

وی افزود:  با پیگیری‌هایی بعمل آمده   از سوی  شرکت بازرگانی دولتی ایران  تا کنون 30 هزار تن گندم از استان گلستان  به این استان حمل شده است.

منوچهری  کیفیت نان استان سمنان  را قابل  قبول دانست و  اظهار کرد:  بیشترین عامل در ارتقای کیفیت نان علاوه بر استفاده از  گندم و آرد با کیفیت ،  مهارت نانوا است.که آرد مرغوب را تبدیل به نان باکیفیت کند.

مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی استان سمنان با اشاره به اینکه باید به نانوا ها توجه بیشتری شود  اظهار کرد : باید نانوا از وضعیت کار و معیشتش اطمینان خاطر داشته باشد تا نان خوب تولید کند .


١٢:٠٠ چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: