معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت: طبق پیش بینی، بیش از 14میلیون تن گندم در کشور از مزارع این محصول در سال زراعی پیشِ رو برداشت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران به نقل از ایسنا، عباس کشاورز در آیین کلنگ زنی مجتمع خدماتی و تبدیلی صنایع کشاورزی نهاوند در 2 فاز اظهار کرد: این میزان تولید گندم از دو میلیون و ۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و سه میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت دیم تولید می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با بیان اینکه امسال در چهارمین سال متوالی خودکفایی در تولید گندم هستیم و نیازی به واردات این محصول نیست، ادامه داد: در سال گذشته 13 میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم برداشت شد که طبق پیش بینی، در سال جاری نسبت به سال گذشته یک میلیون افزایش تولید گندم خواهیم داشت.

کشاورز گفت: سطح زیر کشت گندم در کشور 2درصد از سال گذشته بیشتر شده است و وضعیت مزارع تا این لحظه بسیار عالی است.

وی با بیان اینکه تدارک کود شیمیایی خیلی بیشتر از سال گذشته دیده شده است، اظهار کرد: تقریبا 24درصد تا امروز از سال گذشته کود بیشتری مصرف کرده ایم و اولین سالی است که بعد از مدتها با 80هزار تن بذر مازاد به سال زراعی قبل رفتیم و هیچ کشاورزی در دسترسی به بذر استاندارد مشکلی نداشته است.

وی با بیان اینکه در سال زراعی جدید پیش بینی می شود بیش از 14میلیون تن گندم برداشت شود، افزود: برای سال چهارم کشور از واردات گندم بی نیاز خواهد شد.


٠٩:٢٩ شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: