مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 با اعلام خرید تضمینی 950 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان خوزستان، نوید سالی خوب برای ذخیره‌سازی این کالا و حفظ سرمایه ملی، در کشور داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 ؛خدارحم امیری زاده گفت:  تعداد 91 مرکز فعال در حال خرید تضمینی گندم از کشاورزان در مناطقی که گندم برداشت شده اند هستند و با شروع برداشت درسایرشهر های استان، مراکز دیگری اقدام به فعالیت و انجام خدمات خرید به کشاورزان گندمکار خواهند بود.

امیری زاده اظهار داشت: برداشت گندم در مناطق جنوبی و مرکزی استان به پایان نرسیده است که با احتساب سقف یک میلیون تنی در این مناطق و آغازبرداشت و خرید گندم از کشاورزان  نیمه شمالی استان انتظار می رود  در سال جاری بیش از 1میلیون و 300 هزارتن گندم خریداری شود.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه4 کیفیت و کمیت  گندم های استان را در حد مطلوب دانست وگفت: در سال زراعی گذشته با توجه به شرایط اقلیمی و افزایش باران های فصلی روند رشد و تولید محصولات کشاورزی در حد مطلوبی قرار گرفت بصورتی که میزان برداشت در برخی از مزارع دیم  به 5 تن در هکتار افزایش یافت.

امیری زاده یادآور شد: خرید گندم بدون هیچگونه محدودیتی متناسب با فراوانی میزان عرضه در سطح استان ادامه خواهد داشت.

 


١١:٠٠ شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: