امسال پیش بینی می‌شود ۷۵ هزارتن گندم از کشاورزان استان کهگیلویه وبویراحمد خریداری شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی استان کهگیلویه وبویر احمد ، مدیرکل شرکت غله و خدمات استان از پیش بینی خرید ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خبر داد.

فروزنده با بیان اینکه تاکنون ۴۴ هزار و ۳۰۰ تن از رقم پیش بینی خریداری و ذخیره سازی شده است افزود: در سال زراعی جاری بالغ بر ۱۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم رفت که تولید آن بیش از ۱۵۰ هزار تن برآورد شده است.

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اضافه کرد: علاوه برکار خرید تضمینی به ازای حمل هر تن گندم خریداری شده تا مراکز این شرکت ۲۰ هزار تومان (یارانه کرایه حمل) به کشاورزان پرداخت می‌شود.  

فروزنده با بیان اینکه آمار گندم خریداری شده نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل از آن صد درصد افزایش دارد افزود: تاکنون از مبلغ ۷۶ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تومان گندم خریداری شده بیش از ۶۱ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.  

وی همچنین به عملیات خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت: تاکنون هزار و ۲۵۰ تن دانه کلزا خریداری شده است.

فروزنده با بیان اینکه کشاورزان در سال زراعی جاری حدود هزارو ۷۵۰ هکتار از مراتع را به کشت کلزا اختصاص دادند اضافه کرد: پبش بینی می‌شود تا پایان کار خرید بیش از ۲ هزار و ۶۷۰ تن کلزا به صورت تضمینی خریداری و به کارخانه‌های روغن کشی تحویل داده شود.

 


١٤:٣٥ دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: