مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4؛ با بیان افزایش خرید تضمینی در استان خوزستان گفت: تاکنون خرید یک میلیون و 290 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خوزستانی در سامانه ثبت شده است که این مقدار نسبت به خرید سال گذشته که یک میلیون 130 هرار تن بود به افزایش 160 هزار تن رسیده است. 98 درصد پول گندم‌ها نیز پرداخت شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه4: خدارحم امیریزاده افزود: در این عملیات بزرگ خرید تضمینی بیش از 98 درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است و با رایزنی و گفتگوهایی که با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران صورت گرفته است مطالبات آن دسته از کشاورزانی که هنوز وجه فروش گندم  به حسابشان واریز نشده است، در حال پرداخت می‌باشد.

امیری زاده تصریح کرد: استان خوزستان به‌عنوان یکی از مناطقی که در هر سال آغاز کننده خرید تضمینی گندم و کلزا در کشور است. همچنین با توجه به سطح عملیات و میزان تولید و ذخیره‌سازی که انجام می‌شود، مصداق بسیار خوبی برای عملکرد مناسب و مطلوب  درتولید و خرید کشور خواهد بود.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه4 اظهار کرد: با نزدیک شدن به هفته جهاد کشاورزی و عملکرد رضایت بخش در تولید و ذخیره سازی گندم استان، جای برگزاری جشن شکرگزاری به‌خوبی احساس می شود و امیدوارم با تمهیداتی که سازمان جهاد کشاورزی خوزستان دیده است مجموع عوامل، از تولید تا برداشت به نحو شایسته ای تجلیل به‌عمل آید. 

   امیری‌زاده بیان کرد: خرید تضمینی گندم در استان خوزستان روند کاهشی را طی می‌کند ولی تا زمانی که کشاورزان اقدام به فروش گندم خود به دولت می نمایند ادامه خواهد یافت و فعالیت شرکت در این زمینه  متوقف نخواهد شد.

  وی پرداخت کرایه حمل به کشاورزان را یکی از نکات خوب خرید تضمینی  گندم در سال جاری علاوه بر پرداخت آنی وجه فروش گندم کشاورزان ارزیابی کرد و افزود:  تداوم حمایت‌های صورت گرفته برای رشد و افزایش خرید گندم باکیفیت در سال‌های آینده بسیار ضروری است و امید است در سال‌های آتی ثمرات شروع چنین اقدامی به نحو مطلوبی  به بار نشیند .

 


١١:٤٣ سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: