مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 8 با اعلام راه اندازی تعداد 90 مرکز خرید تضمینی گندم در مناطق مختلف آذربایجان شرقی گفت: تعداد مراکز در صورت نیاز قابل افزایش است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 8 ؛ اسفندیار ابوالحسن زاده  با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم وکلزا از کشاورزان استان آذربایجان شرقی گفت: نرخ خرید هر کیلوگرم گندم با 4 درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید 17 هزار ریال است.

و ی افزود: براساس پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود در سال جاری  600 تا 650 هزار تن گندم در استان خریداری شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 گفت :در سال جاری تعداد  9 مرکز خرید در شهرستانهای تولیدکننده کلزا در استان ، محصول تولیدی کلزاکاران را  خریداری می کنند.

وی با اشاره به افزایش تولید کلزا در استان گفت : پیش بینی شده است امسال 12 هزار تن کلزا در استان خریداری شود که در صورت تحقق این برنامه ، میزان کلزای خریداری شده 80 درصد بیشتر از سال گذشته است.

ابوالحسن زاده ادامه روند خرید تضمینی گندم را پایان شهریور و کلزا را پایان مرداد اعلام کرد و افزود: در صورت نیاز زمان خرید تمدیدخواهد شد.


١٢:٥٩ سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: