به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت، خلاقیت و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان برای حمل و نقل گندم، آرد و نان کشور نشستی با حضور مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و مدیران شرکت‌های منتخب دانش بنیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ در این نشست راهکارهای بهبود فرآیند توزیع آرد برای واحدهای نانوایی کشور و مسائل و چالش های توزیع آرد کشور با حضور مدیران شرکت‌های منتخب دانش‌بنیان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با موضوع فرآیند حمل برگزار شد.

براساس این گزارش؛ یزدان سیف ، مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در این نشست ضمن اشاره به تولید، توزیع  و مصرف سالیانه بیش از 9 میلیون تن آرد و حمل 7 تا 8 میلیون تن گندم گفت:  در واقع در زنجیره گندم  و آرد و نان 16 ، 17 میلیون تن در این حوزه در مسافت‌های مختلف درون استانی، بیرون استانی با ناوگان‌های حمل و نقل ترکیبی جاده ای، ریلی و حتی حمل و نقل دریایی  صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد:  همواره باید به حمل آرد به عنوان اصل اساسی نگاه کنیم. نان قوت اصلی مردم است و باید در هر شرایط آرد به‌موقع به‌دست نانوایان برسد. بابت این مسئله  هزینه‌هایی  زیادی پرداخت می‌شود،  به طورمثال یارانه نان با فرض ثبات سایر شرایط در سال 99 بالغ بر 18 هزار میلیارد تومان می رسد، لذا اینکه آرد  چه مسیری را طی کند تا به مرحله نهایی برسد از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با طرح پیشنهاداتی خواستار همکاری شرکت‌های دانش بنیان در خصوص حمل و بهبود بخشیدن به مسیر حمل و نقل آرد شد و اظهار امیدواری کرد تا با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از تجربیات این شرکت‌ها  تمام موانع در حوزه لجستیک با برنامه ریزی دقیق برطرف شود.

در این گزارش آمده است: در این نشست همچنین در خصوص سامانه فروش آرد و سامانه سیفا توضیحاتی ارائه شد و مدیران شرکت‌های دانش بنیان ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات سوالاتی مطرح کردند که توسط مدیران و کارشناسان مربوطه پاسخ داده شد.


١٥:٢١ شنبه ١١ آبان ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: