مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان از آغاز برداشت دانه روغنی سویا از 18 هزار هکتار اراضی سطح زیر کشت این محصول در استان گلستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله وخدمات بازرگانی استان گلستان ؛علی محمدی گفت : خرید تضمینی دانه روغنی سویا از تاریخ 29 مهر ماه در استان شروع و تا کنون بیش از 1800 تن دانه سویا از کشاورزان خریداری شده است .

علی محمدی  اظهار داشت: در سال زراعی جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا از کشاورزان، با 2 درصد ناخالصی و 12 درصد رطوبت 29 هزار و 633 ریال است.

وی افزود:  حداکثر ناخالصی و رطوبت  قابل قبول دانه روغنی  سویا 8 درصد و20 درصد است.

وی با اشاره به ایجاد  تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی گفت: 14 مرکز خرید تضمینی سویا در شهرستانهای بندرگز ، بندرترکمن ، کردکوی، گرگان ، علی آباد ، رامیان ، گنبد و گالیکش پیش بینی شده است که با به کارگیری تمامی پتانسیل ها و امکانات از قبیل نرم افزاری و سخت افزاری ، آماده تحویل گرفتن دانه روغنی سویا از کشاورزان گلستانی می باشند.

وی  افزود: با توجه به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان انتظار می رود بیش از 28 هزار تن دانه روغنی سویا از حدود  18 هزار هکتار اراضی سطح زیر کشت سویا  از کشاورزان خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد: حمایت از تولیدکننده، ایجاد تعامل در نظام تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش تولید دانه روغنی در کشور و خوداتکایی به تولید داخلی این محصول  از اهداف مهم خرید تضمینی دانه های روغنی است. 


١٥:٢٥ يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: