مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در آیین افتتاح دو طرح صنعتی سیلوی اقلید و داراب از طرح های ملی در استان فارس که با دستور ویدئوکنفرانس رئیس جمهور صورت گرفت، اظهار کرد: استان فارس به عنوان یکی از استان‌های قطب کشاورزی کشور است و نقش عمده‌ای در تولید محصولات کشاورزی و اساسی کشور دارد به طوری که در سال جاری، تاکنون، حدود ۹۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان این استان تحویل گرفته شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران یزدان سیف گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۹۲۰ هزار تن گندم از گندم‌کاران این استان تحویل گرفته شود که وجود سیلوهای استاندارد یکی از نیازهای اصلی این زنجیره است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران به اجرا و افتتاح سه سیلوی استان فارس با همت و تلاش مسؤولان استانی و ستادی شرکت مادرتخصصی بازرگانی کشور اشاره و بیان کرد: در سال ۹۷ سیلوی کازرون افتتاح شد و امروز نیز دو سیلوی داراب و اقلید با ظرفیت کلی ۷۰ هزار تن به بهره‌برداری رسیده است.

سیف به سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی سیلوهای اقلید و داراب اشاره کرد و گفت: ارزش این دارایی برای استان فارس بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان است.

 


١٨:٤٦ پنج شنبه ٩ مرداد ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: