سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح طرح های صنعتی در کشور با اشاره به این که ظرفیت سیلوی کشور در حال حاضر به 22 میلیون تن رسیده، اظهار کرد: میزان ظرفیت ذخیره سازی گندم در پیش از انقلاب حدود 700 هزار تن بوده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسین مدرس خیابانی صبح روز پنج شنبه، 9 مردادماه در آیین افتتاح طرح های صنعتی در کشور که با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و با حضور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان فارس برگزار شد، گفت: از 22 میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی گندم در کشور 17.5 میلیون تن آن سیلوی استاندارد بلندمدت و 4.5 میلیون تن انبارهای مکانیزه استاندارد گندم هستند.

مدرس خیابانی تصریح کرد که این سیلوها قابلیت ذخیره سازی سایر غلات را نیز دارند.
وی افزود: از مجموع این مقدار سیلوهای ساخته شده، 4.6 میلیون تن آن در دوره دولت یازدهم و دوازدهم، دولت تدبیر و امید که بیشتر آن مربوط به بخش خصوصی است ساخته شده است.
یادآور می شود، سیلوهای اقلید با توان ذخیره سازی 30 هزار تن و سیلوی داراب با توان ذخیره سازی 40 هزار تن امروز، 9 مردادماه 1399 با دستور رئیس جمهور، حضور ویدئو کنفرانسی سرپرست وزارت صمت و حضور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان فارس افتتاح و به بهره برداری رسید تا 70 هزار تن به ظرفیت استاندارد گندم فارس اضافه شود.
در سال جاری حدود 900 هزارتن گندم در استان فارس خریداری شده است که به لحاظ تامین گندم کشور این استان از استان های اصلی تامین در این زنجیره است و در سال جاری پس از استان خوزستان رتبه دوم در میزان خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده است.

 


١٩:٥٨ پنج شنبه ٩ مرداد ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: