مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 50 هزار تن گندم باکیفیت از سایر نقاط کشور به چهارمحال و بختیاری تخصیص داده شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، کیقباد قنبری با اشاره به خرید 33 هزار و 500 تن گندم در سال جاری اظهار کرد: به طور کلی سالیانه 125 هزار تن گندم نیاز مصرفی استان است که باتوجه به حجم تولید استان، مابقی گندم مورد نیاز ما از سایر نقاط کشور تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری به 27 هزار و 500 تن سیلوی دولتی استاندارد مجهز است، خاطرنشان کرد: همواره توصیه ما به سیلوداران بخش خصوصی این است که به سمت بروز رسانی و تجهیز سیلوها به تکنولوژی مدرن حرکت کنند.

قنبری با بیان اینکه در حال حاضر سطح کیفی نان در استان چهار محال و بختیاری رضایت بخش است، گفت: باتوجه به نقش موثر مواد اولیه در کیفیت نان ( آرد) ما با مدیریت اختلاط تلاش کرده ایم تا گندم های کیفی به کارخانجات تخصیص داده شود و نیز آرد باکیفیت در اختیار نانوایان قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش مستمر نانوایان گفت: در واقع باتوجه به اینکه سطح مهارت نانوا در کیفیت و سلامت نان تولیدی اثرگذار است ما ضرورت آموزش نانوایان را در کمیته آرد ونان استان مطرح کردیم و خوشبختانه در این راستا همکاری های لازم صورت گرفت و دوره های آموزشی برای نانوایان برگزار شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه به بازرسی های دوره ای و مستمر از فرایند تولید آرد ونان در استان اشاره کرد و گفت: در کنار تامین گندم کیفی و آموزش نانوایان،  بازرسین اداره کل غله بر فرایند تولید آرد ونان به صورت مستمر نظارت دارند. علاوه بر این  گشت های مشترکی هم با سایر دستگاه های نظارتی تولید آرد و نان را در استان نظارت و کنترل می کنند.


١١:٤٤ يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: