مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام گفت: سالیانه به طور میانگین 250 هزار تن گندم در استان ایلام تولید می شود و نیز حدود 150 هزار تن گندم از ایلام به سایر نقاط کشور ارسال می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، کامران سلیمان پور با اشاره به کیفیت مطلوب نان در استان ایلام اظهار کرد: کیفیت نان به زنجیره از مزرعه تا سفره بستگی دارد.

سلیمان پور افزود: خوشبختانه به واسطه تخصیص گندم کیفی به کارخانجات آرد استان، آردهایی با کیفیت مناسب در اختیار واحدهای نانوایی قرار می گیرد و این مسئله بر کیفیت نان موثر است. علاوه بر این کارخانجات آرد استان در سالهای اخیر اقدام به بهسازی و نوسازی تجهیزات آسیابانی کرده اند و این مسئله بر کیفیت آرد تولیدی نیز اثرگذار است.

سلیمان پور ادامه داد: علیرغم ماده اولیه مرغوب، نقش نیروی انسانی در تولید نان پررنگ است که باتوجه به این مسئله دوره های مهارت آموزی برای نانوایان استان برگزار می گردد.

سلیمان پور بیان کرد: واحدهای نانوایی استان به طور مرتب از سوی دستگاه های نطارتی بازرسی و کنترل می شوند و خوشبختانه باتوجه به این اقدامات درحال حاضر کیفیت نان در استان ایلام قابل قبول است.


١٠:١٢ دوشنبه ٢١ مهر ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: